Náš tým

Ve výběru tet a dalších spolupracovnic a spolupracovníků do našeho týmu dbáme hlavně na to, abychom si lidsky sedli a měli stejný přístup k dětem. Jsme akční a rádi se zapojujeme do dění, takže přesně to očekáváme od všech, kteří patří do naší sovičkovské rodiny.


Respektující přístup

Jsme zastánci respektujícího způsobu výchovy. To ale neznamená, že se děti neseznamují s hranicemi. Jen je těmto hranicím učíme nenásilně a s respektem. Respekt je pro nás důležitý nejen ve vztahu
dítě - teta, ale i teta - rodič.

O respektující výchově bychom mohli napsat mnohé. Pokud byste si chtěli o tomto přístupu přečíst více, doporučujeme například knihy AHA! Rodičovství, Výchova bez poražených, Nejsou stejné, nebo článek PhDr. Jany Nováčkové - Respektovat a být respektován


Další vzdělávání

Všechny naše tety absolvovaly (nebo právě absolvují) akreditovaný kurz Chůva v dětské skupině, ročně povinně procházejí proškolením první pomoci a dále se vzdělávají na dostupných seminářích o výchově a péče o děti předškolního věku.


Vlasta Urbánková

předsedkyně spolku

"Můj svět se teď sice točí především kolem jednoho malého nezbedy, ale jinak jsem milovnice čokolády, hry na klavír, Harryho Pottera a tance. Ve výchově jsem se našla jako respektující máma, v čemž s Jančou naprosto souzníme."

Jana Palát Čertíková

teta, místopředsedkyně spolku

"Kromě toho, že jsem maminka, jsem i velká milovnice kávy, knih, Harryho Pottera, své rodiny a zvířat. Fandím barefootu, nošení dětí a respektující výchově."

Miroslava Bárková

teta

"Jsem mladá maminka, která ráda tráví čas v přírodě a objevuje její krásu. Mezi mé koníčky patří jízda na in-line bruslích, což mi dodává energii. Péče o mou malou zahrádku mi přináší odpočinek a harmonii. K tomu všemu jsem hrdou maminkou dvou úžasných dětí, jejichž zápal a zvídavost mě neustále inspirují."

Irena Galko

teta

"Jsem milovnice knih, procházek v přírodě a muzikálů. Svůj volný čas nejraději trávím s rodinou, zkouším háčkování nebo vyšívání. K dětem jsem měla blízko už před mateřstvím. Kontakt s nimi mě naplňuje a zároveň učí spoustu nového."